2017.11.25.
2017.06.21. Győr+ Hetilap
A civil adományozók részvételével hétfőn átadhattuk a megyei mentőknek azt a hét szénmoxid-mérő készüléket, amelyek mostantól a rohamkocsikban teljesítenek szolgálatot. Védik a betegek és védik a segítők egészségét, mert rögtön mutatják, ha a veszélyes gáz okozza a bajt.
Nem kellett egy hónap sem ahhoz, hogy a célunkat valóra váltsuk. A Kisalföld a január 11-i számában írta meg, hogy a megyében szolgálatot teljesítő mentőautókban nincs szén-monoxid-mérő - ez ugyanis nem kötelező felszerelés. Ugyanakkor a mentők - főleg az év ezen időszakában - rendszeresen kapnak olyan riasztást, amikor egy-egy család élete a gyilkos gáz miatt kerül veszélybe. Ha a tűzoltók érnek előbb a helyszínre, nincs gond, mert nekik van ilyen mérőjük. Ha azonban a mentők az elsők, akkor maguk a szakemberek is veszélyben vannak; bár erről a híradások nem nagyon szólnak.
Ezért döntött úgy a lap, hogy ismét akciót indít. A cél nyilvánvaló volt, valamennyi rohamkocsiba kerüljön egy-egy speciális mérő: Győrbe így 2 darab, Sopronba, Mosonmagyaróvárra, Csornára, Kapuvárra, Pannonhalmára pedig egy-egy. Akkor is leírtuk, hogy ezek a CO-mérők professzionális műszerek, a veszélyes gázokat pontosan ki tudják mutatni. Az áruk is ennek megfelelően jóval magasabb, mint a boltban vásárolható "civil" riasztókészülékeké. Darabonként csaknem 100 ezer forintért lehetett megvásárolni. A készülékek átadásán részt vett Győrfi Pál, a mentőszolgálat szóvivője, ő személyes példán keresztül mutatta be, miért fontos ez az akció. "Mentőn dolgoztam sokáig én is, így pontosan tudom, hogy a mutatott tünetek alapján nem mindig egyértelmű, hogy szénmonoxid okozza a bajt. Egyszer például szédülésre, fejfájásra panaszkodó beteget láttunk el, őt be is vittük a kórházba. De mivel a családtagjainak semmilyen problémájuk akkor még nem volt, őket értelemszerűen nem is vizsgáltuk meg. Másnap aztán hozzájuk is mennünk kellett, mert kiderült, szénmonoxid-mérgezéssel állunk szemben. Ha akkor ilyen készülék van a kollégáim ruhájára csiptetve, ez nem történhet meg..." Győr-Moson-Sopron megyében ezt követően remélhetőleg nem is fog.
A Kisalföld igyekszik az olvasóinak is segíteni - pontosan azért, hogy ezeknek az eseteknek az elejét vegyük. Farkas Szilárddal, a Wolf Orvosi Műszer Kft. tulajdonos-ügyvezetőjével együtt jelentette be Nyerges Csaba, a Kisalföld főszerkesztője, hogy a hűségkártyával rendelkező olvasóink kedvezményes áron - 7 ezer forintért - vásárolhatnak CO-riasztót. Ezek természetesen nem olyan műszerek, mint amit a mentők kaptak, egy családnak nincs is szükség professzionális mérőre. De mindannyiunk életét, egészségét védik - úgy, ahogy a mentők is, ha bajba jutunk.
A színvonalas gálaestet az Egyetemi Csarnokban rendezték meg, ahol hagyományosan a megyei gazdasági, közéleti vezetői köszöntötték a térség legjobban teljesítő vállalkozásait és vállalkozóit.
A közönséget valódi mesevilág fogadta a csarnokba lépve: a MéhKasAula vizuális műhelyt gyönyörű üvegfestményeiket vetítették a térre. A folytatás is meseszerű volt: Lantos Zoltán hegedűművész, Kovács Debora és Gombai Ildikó légtornász "Amine álma" produkcióval kápráztatta el a nagyérdeműt.
"Boldizsár Ildikó írja: a népmesék valójában csak a XIX. század végétől kezdve tekinthetők `gyerekműfajnak´, a mesélés mindazidáig a felnőttek számára nyújtott lehetőséget önmaguk és a világ mélyebb megismerésére és megértésére. A történet hőse mindig tudja, hogy álmai csak személyes erőfeszítése révén válhatnak valóra, segítői - jó tündérek, táltos paripák - legfeljebb csak útba igazítják, megerősítik őt abban, hogy jó úton jár.
A Presztízs Díjak is eféle megerősítések: jelzik, hogy győztesei jó úton járnak, minden esélyük megvan arra, hogy álmuk beteljesedjék.
Egy ilyen - már beteljesült álom azonban maga a Presztízs Díj is: Szammer István úré, a Lapcom Lapkiadó és Nyomdaipari Kft. ügyvezető igazgatójáé, aki tíz esztendővel ezelőtti vízióját valósította meg" - mondta a lenyűgöző előadások után az est háziasszonya, Ördög Nóra.
A megjelenteket Szammer István után Nagy István, Mosonmagyaróvár polgármestere, országgyűlési képviselő és Széles Sándor, a Győr-Moson-Sopron megyei kormányhivatal vezetője is köszöntötte.
Ebben az esztendőben is öt kategóriában díjazták a megye legsikeresebb vállalkozásait és vállalkozóit. A Presztízs-plakettek átadása, a nyertesek kihirdetése előtt mindegyik csoportban három-három jelölt kisfilmjét mutatták be. A Presztízs-díjak mellett kiosztották a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara két különdíját és a PwC Magyarország által felajánlott három értékes szolgáltatás-csomagot és a grémium meglepetés-díjat is.
A Közösségi Felelősségvállalásért idén a "LURKÓ" Győri Kórház Gyermekosztályáért Alapítványt jutalmazták, s ez a szervezet kapta az alapításának 30. évfordulóját ünneplő Digitáltechnika Kft. különdíját is. A cég vezetése úgy döntött, hogy a jövőben minden évben különdíjat ad egy kategórianyertesnek, továbbá minden díjazottnak egy ajándék fotókönyvet a gálán készült képekkel.
Az Innovatív Megoldásokért az SMR Automotive Mirror Technology Hungary Bt. munkáját ismerték el, az Év Kisvállalkozásának járó plakettet a Hatos és Társa Nyelviskola Kft. vehette át. A nyelviskola vezetője, Hatos Hajnalka a PwC Magyarország "KKV Turbó vállalkozásfejlesztési mentorprogram" különdíját is elnyerte.
Az Év Vállalkozása a Wolf Orvosi Műszer Kft. lett, amely szintén részesült különdíjban: a PwC Magyarország a "Segítség KKV cégek adózási kérdéseiben" jutalma is rá várt. Az Év Üzletemberének Cserpes Istvánt, a Cserpes- Sajtműhely Élelmiszeripari Kft. tulajdonos ügyvezetőjét választották, számára "Személyre szabott vállalatirányítási konzultációt" ajánlott fel a PwC Magyarország.
A Régió Turisztikai Fejlesztéséért járó Alapítói Különdíjat Nyerges Csabától, a Kisalföld főszerkesztőjétől a Lipóti Termálfürdő Üzemeltető és Szolgáltató Kft. vehette át.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a Presztízs-díjak születésétől a kezdeményezés mellett áll, 2010 óta pedig két különdíj odaítélését és átadását is vállalja.
Mihalicz Antal, a kamara elnöke a Kamarai Különdíjjal Prohászka Ottót, a Tutti Élelmiszeripari Kft. alapító tulajdonosát jutalmazta, az Innovációs Ikarosz-díjjal pedig Fülöp Zoltán, a Fülöp ManuFaktúra képviselőjének munkáját ismerte el. Ez utóbbi plakettet annak az egyetemi környezetből induló, innovatív ötletnek, üzleti modellnek ítélte oda a kamara, amely a leginkább megállja helyét az üzleti világban, mint vállalkozás.
A díjátadó vacsorával és a Harcsa Veronika Quartet minikoncertjével folytatódott.